Eustoma wielkokwiatowa - opis i charakterystyka rośliny!

Eustoma wielokwiatowa również gdy karbieniec to piękny kwiat choć odpowiednio przełomowy w uprawie z baz oraz nakazuje solidnego zdarzenia. Roślina stanowi względnie oporna, potrzebuje podłoża żyznego również letniego - doskonałe będzie piaszczysto-gliniaste. Eustoma wielkokwiatowa czasem wymieniana lizantusem lub goryczką preriową, to roślina roczna czy dwuletnia własna do rodziny goryczkowatych.

Eustoma wielkokwiatowa - rozmnażanie

image

Można uprawiać ją w gruncie, jednak nieco w grubszych regionach swego końcu (rzadko próbuje się taką uprawę). Potrzebuje systematycznego podlewania, tylko nie zalewania. Przylega do rodziny goryczkowatych (Gentianaceae).

Kwiaty mają dzwonkowaty kształt, o średnicy 5-8 centymetrów. Ma zbudowany, lekko rozgałęziony pokrój. Eustoma uprawiana w ogrodzie zaczyna kwitnąć wczesnym latem, i umiera w strony pierwszych przymrozków.

Eustoma wielkokwiatowa zazwyczaj uzyskuje z 30 do 60 cm wysokości. Do młoda spotykana w sprzedaży szczególnie jako kwiat cięty, jasna jak pierwiastek bukietów ślubnych. Za nich wykrywają niewielkie, kuliste nasiona. Wspominana jest japońską różą czy dzwonkami prerii.

Wymagania uprawowe Eustomy – światło, temperatura i rodzaj podłoża

Te dwie ruchy https://writeablog.net/kenseymoai/uprawe-sklania-sie-na-zyznej-dobrze-przepuszczalnej-glebie dają, że rośliny określamy czasem "japońskimi różami" pożądaj sygnałami prerii. By roślina dłużej zajmowała oko, należy wódkę w wazonie zmieniać regularnie oraz podcinać gnijące końcówki łodyg. W środowisku przyrodniczym zgłasza na południowym terenie Stanów Zintegrowanych, w Meksyku, na Karaibach dodatkowo na północnych krajach Ameryki Południowej. Eustoma wielokwiatowa także gdy karbieniec toż piękny kwiat a dość uciążliwy w uprawie z idei dodatkowo nakazuje określonego doświadczenia.

Eustoma bardzo ulubieni nawożenie mineralne (nawozami dla roślin kwitnących), często w stanie wiosennym również przewiewnym. To mały gatunek wyrastający do ok. 60 cm wysokości. Eustoma wielkokwiatowa oceniana istnieje do rocznych, tudzież w osobistym typowym środowisku do krótkowiecznych bylin.

Bardzo prawidłowo w pewnej sytuacji przeżywa w kompozycjach czy wazonach. Dużo aktualne jest, by usunąć liście, które stanowił pod wodą także mogłyby przyspieszyć gnicie rośliny. Umieszczone są na długotrwałych szypułkach oraz zbite w wiechowate kwiatostany, rozkwitają sukcesywnie, przez co okres kwitnienia się wydłuża.

Eustoma wielkokwiatowa - rozmnażanie

image

Eustoma wielkokwiatowa to roślina do uprawy w zbiornikach. Eustoma uprawiana w ogrodzie zaczyna kwitnąć wczesnym latem, a spełnia w krainy pierwszych chłodów. Należne są nawozy dla roślin kwitnących.

Sadzonki Eustomy wielokwiatowej przyjemnie można uzyskać w miejscowych hipermarketach także butowaniach ogrodniczych. Założenie winno istnieć permanentnie lekko wilgotne, atoli nie wolno otworzyć do przelewania rośliny.

W środowisku normalnym powstaje w gorącym regionie Stanów Połączonych tudzież na północy Meksyku. By roślina dłużej cieszyła oko, należy wodę w wazonie zmieniać regularnie oraz podcinać gnijące końcówki łodyg.

Charakterystyczne, wielkie kwiaty Eustomy są pojedyncze, mają znaczne szypułki a noszą dzwonkowaty kształt. Wymaga małego podlewania oraz nawożenia. W stanie ciepłym można wysuwać ją na balkon albo taras, wszak obecnie wczesną jesienią należy mocować ją do pomieszczenia.